i po V Strzegomskiej Dwunastce – Biegajmy Razem…

18 czerwca w samo południe – po raz piąty na strzegomskich ulicach pojawił się kolorowy tłum biegaczy. W tegorocznej – jubileuszowej edycji – rywalizowano tradycyjnie o Puchar Burmistrza Strzegomia, a były to tym razem „granitowe biegówki”

Remonty strzegomskich ulic spowodowały, że koniecznym było opracowanie nowej trasy i jak się okazało przygotowano bardzo ciekawą trasę pod kątem jej profilu oraz walorów widokowych na okolicę Strzegomia. Jedna pętla trasy miała około 6 km, było pod górkę i z górki – dla każdego coś ciekawego. Rywalizacja główna odbywała się na dystansie 12 km (2 pętle), ale nie zapomniano o tych biegaczach, dla których taki dystans mógł okazać się za długi i dla nich przygotowano rywalizację na jednej pętli.

Bieg na dystansie 12 km ukończyło 51 biegaczek i 172 biegaczy (razem 223), a na dystansie 6 km do mety dotarło 63 biegaczki i 43 biegaczy (razem 106). Łącznie w tegorocznej „S12” pobiegło 329 uczestników, co jest nowym rekordem frekwencji strzegomskiego biegu. Rekordowa była też ilość mieszkańców gminy Strzegom – na obu dystansach pobiegło ich w sumie 99 i mamy nadzieję, że w przyszłym roku przekroczymy magiczną liczbę „100”.

Po raz drugi rozegrano w ramach biegu „Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej”. Rywalizowało 21 biegaczy i tylko 1 biegaczka, a szkoda bo przygotowano okazałe puchary i nagrody dla 3 najlepszych biegaczek i biegaczy, a także dla ich pracodawców. Nowością w tegorocznej edycji była kategoria „Małżeństwa” i był to przysłowiowy „strzał w 10”, bo rywalizacja ta miała spore zainteresowanie, a na mecie sklasyfikowano 16 par małżeńskich – w tym aż 5 z terenu gminy Strzegom.

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na terenie boiska sportowego Zespołu Szkół w Strzegomiu. Cieszyły się również sporym zainteresowaniem, a w sumie pobiegło w nich 101 uczestników – w tym 45 z terenu gminy Strzegom.

Podsumowując tegoroczną edycję biegu można stwierdzić, że poszliśmy kolejny krok do przodu i starania jakie są czynione przy jego organizacji zmierzają w dobrym kierunku. Medale, które czekały na uczestników na mecie były jedną z wielu atrakcji biegu i Święta Granitu Strzegomskiego, ale to właśnie granitowe trofea tak przyciągają biegaczy do Strzegomia. Dziękujemy wszystkim Biegaczom za udział w naszym biegu i zapraszamy na kolejną edycję S12 oraz inne biegi współorganizowane przez społeczność biegową Strzegomska Dwunastka.

Informujemy, że bieg został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta i Gminy Strzegom oraz Urzędu Marszałkowskiego – którym bardzo gorąco dziękujemy i liczymy na podobną współpracę i wsparcie w kolejnych edycjach biegu.

Dziękujemy wszystkim partnerom biegu, przyjaciołom, miłośnikom i sympatykom biegania, którzy w różnej formie wsparcia przyczynili się do jego organizacji. Ich logotypy i adresy internetowe dostępne są na naszej stronie internetowej oraz tegorocznych numerach startowych.

 

Z biegowym pozdrowieniem – Szef Biura Zawodów – Edward Fedyczkowski.