Strzegomska Dwunastka 2017 już za nami

W sobotę 24 czerwca spotkaliśmy się już po raz szósty w Strzegomiu na Ogólopolskim Biegu Ulicznym „Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem”. To jeden z tych biegów, który przyciąga uczestników swoją atmosferą i atrakcyjną trasą, która od ubiegłego roku jest poprowadzona na 6 kilometrowej pętli w pobliżu siedmiu kamieniołomów, gdzie wydobywane jest lokalne bogactwo – strzegomski granit. To własnie granit i unikatowe medale zawierające jego elementy oraz trofea z niego wykonane są dodatkowym magnesem dla uczestników Biegu. Z granitu wykonane były również główne trofea – Granitowe Biegówki – zaprojektowane i wykonane prze Jerzego ZYSKA – artystę rzeźbiarza, strzegomskiego „Michała Anioła od granitu”.

Tegoroczna edycja okazała się być rekordową pod każdym względem. Jeszcze podczas zapisów elektronicznych zwiększono limit zapisów do 450 uczestników. W dniu Biegu zweryfikowało się (odebrało pakiety startowe) 425 osób, a wystartowały 404 osoby. Oficjalnie Bieg ukończyło 395 uczestników i jest to nasz nowy rekord frekwencji. Wymagająca trasa i tropikalna wręcz temperatura spowodowały, że część biegaczy, którzy pierwotnie mieli pobiec 12 km zeszła z trasy po pokonaniu 1 pętli, czyli 6 km i niestety nie zostali sklasyfikowani w wynikach końcowych. Dodajmy, że przed biegiem głównym i dodatkowym odbyły się biegi dla dzieci dla dzieci i młodzieży, gdzi łącznie wystartowało 105 uczestników.

W tym roku w strzegomskim Rynku zostało utworzone swoiste „miasteczko biegowe”, gdzie  można było zapoznać się z ofertą Partnerów Biegu, którzy przygotowali kilka ciekawych atrakcji dla uczestników i kibiców – nikt się nie nudził. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ARYZTA Polska i McDonald’s, gdzie można było spotkać Ronalda McDonalda, poczęstować się croissantem lub hot dogiem. Tradycyjnie w Strzegomiu nie zabrakło dobrej muzyki – w tym rozgrzewki przed biegiem przy muzycznych rytmach oraz profesjonalnego komentarza prowadzonego prze dziennikarza redakcji sportowej Polskiego Radia Wrocław – Janusza Rodziewicza.

W ramach Biegu rozegrano III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA BRANŻY KAMIENIARSKIEJ. Ponadto prowadzone były klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 10 lat, kategoria małżeństw (łączny czas żony i męża w biegu głównym 12 km), klasyfikacja gminy Strzegom. Po biegu rozlosowano atrakcyjne zestawy upominkowe ufundowane przez Partnerów i Sponsorów Biegu.

W tegorocznej edycji triumfowali: wśród kobiet Halina Szczęsna-Radzikowska ze Świdnicy, a wśród mężczyzn Pavel Brydl z Trutnova (Czechy). Poziom sportowy, szczególnie wśród Panów, stał na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja rozstrzygnęła się na ostatnim podbiegu. Szczególowe wyniki znajdziecie w linku poniżej:
http://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2017/1339-strzegomska-dwunastka-2017.html

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia naszego Biegu.

BIEG BYŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA I GMINY STRZEGOM ORAZ SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO.

ORGANIZATORZY:

Miasto i Gmina Strzegom, AKS Strzegom, Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka”

PARTNERZY:

Strzegomska Piekarnia ARYZTA Polska i Restauracja McDonald’s.

Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej i Kamień Naturalny – Patron Honorowy Ogólnopolskich Mistrzostw Branży Kamieniarskiej.

Npixel – Natalia Panek – profesjonalna obsługa fotograficzna Biegu.

Sklep DECATHLON Szczawno Zdrój – fundator nagród do losowania.

Super – Sport – obsługa elektroniczna Biegu.

PATRONAT MEDIALNY:

RADIO WROCŁAW – reprezentacja biegła z nami, fundator nagród dodatkowych w kategorii małżeńskiej.

KURIER KAMIENIARSKI – reprezentacja biegła z nami, fundator nagród dodatkowych dla Branży Kamieniarskiej.

MARATONY POLSKIE – największy portal internetowy o tematyce biegowej.

RADIO SUDETY24 – lokalny medium internetowe, a niebawem również w paśmie FM.

WSPIERAJĄ NAS:

Granitowa Galeria – ten granitowy dodatek na medalu zawdzięczamy właśnie im, fundator nagród do losowania.

YO Design – Marcin Bernatek – uczestnik Biegu, projekt medalu, graficzna obsługa Biegu (ulotki, plakaty, grafika elektroniczna)

JERZY ZYSK – rzeźbiarz, wykonawca Granitowych Biegówek.

PUNKT PIĘKNOŚCI – reprezentacja biegła z nami, fundator nagród dodatkowych w kategorii Gmina Strzegom.

Biuro Konstrukcyjne PEGAS – biegli z nami, fundator nagród do losowania.

MANUFAKTURA CERAMIKI – biegli z nami, fundator nagród dodatkowych dla dzieci.

STONE Targi Branży Kamieniarskiej – fundator nagród dodatkowych dla Branży Kamieniarskiej.

Fundacja Bazalt.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Świebodzice.

Firma Transportowa WOJTASIK Transport.

Firma Transportowa ŚWIRNIAK i SYN.

Pucharki.pl

VIKING MALT – Słodownia Strzegom.

Firma Kamieniarska WRKB Granit.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu

Strzegomskie Centrum Kultury