Emocje już opadły…kurz też

Za nami VIII edycja biegu Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem.

W sobotę 15 czerwca po raz ósmy biegaliśmy w Strzegomiu podczas Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem”. To jeden z tych biegów, który przyciąga uczestników swoją wspaniałą atmosferą oraz wymagającą i atrakcyjną trasą, która od 2016 roku poprowadzona jest na 6 kilometrowej pętli w pobliżu siedmiu kamieniołomów, gdzie wydobywane jest lokalne bogactwo – strzegomski granit. To właśnie granit i unikatowe medale zawierające jego elementy oraz trofea z niego wykonane są dodatkowym magnesem dla uczestników Biegu. Z granitu i piaskowca wykonane były również główne trofea – Granitowe Biegówki – zaprojektowane i wykonane przez Jerzego ZYSKA – artystę rzeźbiarza, Mistrza Polski w ręcznej obróbce kamienia.

W tym roku Bieg ponownie odbył się w ramach Święta Granitu Strzegomskiego i doskonale wpisał się w świąteczny nastrój panujący w mieście. Pośród branżowych ekspozycji kamieniarskich stworzono w strzegomskim Rynku „mini miasteczko biegowe”, gdzie  można było zapoznać się z ofertą Partnerów Biegu, którzy przygotowali kilka ciekawych atrakcji dla uczestników i kibiców – nikt się nie nudził. Tradycyjnie w Strzegomiu nie brakowało dobrej muzyki i profesjonalnego komentarza sportowego podczas Biegu.

Tegoroczna edycja okazała się być wyjątkowo gorącą – ponad 34 stopnie w cieniu
nie ułatwiały biegaczom zmagania się z dystansem i rywalizacji o czołowe lokaty. Organizatorzy zadbali o właściwe zabezpieczenie trasy w kurtyny wodne i punkty zraszające, a także o dystrybucję wody na każdym fragmencie trasy przez mobilnych wolontariuszy
na rowerach.  Oficjalnie Bieg ukończyło 329 uczestników, co w ośmioletniej historii Biegu jest trzecim wynikiem – dokładnie tyle samo pobiegło w 2016 r., a rywalizowali oni
na dystansach 12 i 6 km. Dodajmy, że przed biegiem głównym i dodatkowym odbyły się biegi dla dzieci dla dzieci i młodzieży, gdzie łącznie wystartowało 117 uczestników.

W ramach Biegu rozegrano V BETKOM Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej. Ponadto prowadzone były klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 10 lat, kategoria małżeństw (łączny czas żony i męża w biegu głównym 12 km), klasyfikacja gminy Strzegom. Po biegu rozlosowano atrakcyjne upominki ufundowane przez Partnerów Biegu.

W tegorocznej edycji Strzegomskiej Dwunastki triumfowali: wśród kobiet Bożena Morawska ze Świdnicy, która w pokonanym polu pozosatwiła ubiegłoroczną triumfatorkę Sonię Rozumkiewicz również ze Świdnicy. Wśród mężczyzn triumfował Łukasz Kondratowicz
z Kamiennej Góry również pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę Pavla Brydla z Trutnova (Czechy) i tym samym obaj Panowie mają na koncie po dwa zwycięstwa w Strzegomskiej Dwunastce. Poziom sportowy stał na wysokim poziomie i choć, ze względu na tropikalny wręcz upał, nie padły rekordy trasy rywalizacja była zacięta i widowiskowa dla licznie zgromadzonych kibiców na trasie i w strzegomskim Rynku.

Gratulujemy uczestnikom dotarcia do mety, osiągniętych wyników i zajętych miejsc.
Do zobaczenia w przyszłym roku na IX edycji Strzegomskiej Dwunastki, a wcześniej zapraszamy do Strzegomia w dniu 12.10.2019 r. na 2. ARYZTA Półmaraton Strzegom.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI
I UŚWIETNIENIA NASZEGO BIEGU.

BIEG BYŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA
I GMINY STRZEGOM.

ORGANIZATORZY:

MIASTO I GMINA STRZEGOM, AKS STRZEGOM, OSIR STRZEGOM SP. Z O. O., SPOŁECZNOŚĆ BIEGOWA STRZEGOMSKA DWUNASTKA

SPONSORZY I PARTNERZY:

BETKOM – Sponsor Główny Biegu i Tytularny Mistrzostw Branży Kamieniarskiej,
ZWIĄZEK PRACODAWCÓW BRANŻY KAMIENIARSKIEJ – Patron Honorowy Mistrzostw Branży Kamieniarskiej,
GRANITOWA GALERIA – fundator i wykonawca granitowego dekoru na medale i nagród do losowania,
PUNKT PIĘKNOŚCI – reprezentacja biegła z nami, fundator nagród dodatkowych
w kategorii Gmina Strzegom, dostawca usługi masaży po biegu,
YO!DESIGN – projekty graficzne medalu i materiałów promocyjnych,
GRANEX,

IZOTONIKI.COM.PL,

JP GRAN-TRANS,

EURO-ARSS.

PATRONAT MEDIALNY:

RADIO WROCŁAW, KURIER KAMIENIARSKI , MARATONY POLSKIE.PL

OBSŁUGA ELEKTRONICZNA:

SUPER-SPORT.COM.PL

WSPIERAJĄ NAS:

JERZY ZYSK – rzeźbiarz, fundator i wykonawca Granitowych Biegówek,

ZESPÓŁ SZKÓŁ w Strzegomiu i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Strzegomiu,

Jednostki OSP z terenu Gminy STRZEGOM,

Firma Transportowa WOJTASIK Transport,

GRAWER-BUS,

PUCHARKI.PL,

NZOZ ZDROWIE W STRZEGOMIU,

PLOTERTOM – TOMASZ DUMIŃSKI,

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W STRZEGOMIU,

STRZEGOMSKIE CENTRUM KULTURY,

WODOCIĄGI I KANALIZACJA W STRZEGOMIU,

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W ŚWIEBODZICACH,

KUHNE POLSKA sp. z o. o.

RADNY MIASTA I GMINY STRZEGOM ROBERT CHYŁEK,

STRZEGOMSKA GRUPA ROWEROWA,

KLUB SPORTOWY SPONTAN RACE.